rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - listopad 2010


Ludzie przesądni boją się wszystkiego, nawet kota, który przebiegnie drogę.

Nie wiem kto wymyślił zabobon o pechowej liczbie 13, ale dla mnie jest to tylko liczba.

Startuję do Sejmiku Województwa Śląskiego z listy nr13 ( Liga Polskich Rodzin) z miejsca nr1 i liczę na głosy zarówno tych wyborców dla których 13 była pechowa jak i tych, którzy lubią zaśpiewać, że.... "13-go nawet w grudniu jest wiosna i 13-go każda droga jest prosta, 13-go nie smucą mnie łzy, 13-go piękniejsze mam sny ! ..."

Szanowni Wyborcy

Ja nie mam banerów, ani ulotek, ani bilbordów, ani spotów reklamowych w "Radio Bielsko" , ale mam odwagę przeciwstawić się klikom, mafiom , układom i politycznym oszustom.

Głosujcie w wyborach do Sejmiku Województwa Śląskiego na pozycję nr 1 na liście nr 13 .

A jeśli kto nie zechce na mnie głosować, to jego ( jej) decyzję też będę szanować.

Rajmund Pollak

2010-11-17 | Dodaj komentarz
ynKCi9FLVigN
2014-06-04 01:59:20
Now I feel stdpiu. That's cleared it up for me

Oficjalną cenzurę zniesiono w Polsce w czerwcu 1989 roku i wszyscy mieli nadzieję, że już nigdy nie powróci, ale okazuje się, że najprawdopodobniej niemiecki właściciel Dziennika Zachodniego postanowił, że w dniu 16.11.2010roku nie wolno w papierowym wydaniu Dziennika Zachodniego pisać krytycznie na temat RAŚ i germanizacji Śląska .

Odkąd Dziennik Zachodni przeszedł w niemieckie ręce, to zasłynął z rozpowszechniania płyt z życiorysami Adolfa Hitlera, Hermanna Goeringa, Erwina Rommela i Józefa Stalina. Nowi właściciele DZ jakoś nie byli zainteresowani wydaniem płyt z zyciorysami majora Hubala, genarała Maczka, generała Sikorskiego, rotmistrza Pileckiego, generała Andersa ani innych Polaków, którzy walczyli z faszyzmem i z nazizmem .

Wczoraj w Bielsku-Białej odbyła się manifestacja przeciw germanizacji Śląska i przeciwko Ruchowi Autonomii Śląska, na której był obecny również dziennikarz DZ, który umieścił w internecie krótką wzmiankę na temat demonstracji, jednak w papierowym wydaniu tej śląskiej gazety z 16.11.2010r. prawdopodobnie zabroniono drukować cokolwiek na ten temat, zgodnie z obowiązującą w Dzienniku Zachodnim zasadą, że na temat RAŚ wolno pisać tylko dobrze albo wcale, albo dokonano cenzury prewencyjnej, polegającej na uznaniu całego wydarzenia jako mało istotne.

W "Polska-The Times Dziennik Zachodni" dnia 27 października 2010 roku napisano :

"Przed wyborami wszyscy chcą autonomii Śląska" .

To zdanie bardzo mnie zadziwiło, bo od lat jestem przeciwnikiem RAŚ, a zatem pisanie : "wszyscy" jest delikatnie rzecz ujmując manipulacją dziennikarską.

Ciekawe, że "Dziennik Zachodni" nie raczył przytoczyć opinii odmiennych od twierdzeń zaprzezentowanych na jego stronie "Fakry 24" .

Sam tytuł artykułu : "Gdy walczą o miejsca w Śląskim sejmiku, mówią jednym głosem" jest czystą demagogią, jednak niektóre zamieszczone cytaty z wypowiedzi lokalnych liderów mogą budzić niepkój zwłaszcza na Podbeskidziu, w Zagłębiu, oraz w Częstochowie.

Kandydatka PiS ( cytuję z w/w artykułu ) planuje : "szeroka prośląska koalicja w sejmiku", a potem..."zadeklarowała wsparcie dla usamodzielnienia Ślaska" .

Lider listy PSL zadeklarował : "jeśli zostanę marszałkiem, zamierzam zrobić swym zastępcą Jerzego Gorzelika" !

Jedynka PO obiecuje : "lobbing w Sejmie na rzecz przyjęcia ustawy aglomeracyjnej" .

Warto w tym miejscu przypomnieć, że takie miasta jak Bielsko-Biała, Cieszyn, Częstochowa czy Żywiec są poza tą, planowaną aglomeracją !

Szef SLD z kolei postuluje : "Rozsądną decentralizację i usamodzielnienie regionu" .

Najbardziej znany naukowiec Uniwersytetu Ślaskiego Jerzy Gorzelik : "zaproponował wszystkim wypisanie deklaracji członkowskich do RAŚ" oraz obiecał ...."Autonomia do 2020 roku i nowy statut organiczny dla województwa..."

Inicjatorem całego spotkania był jeden z politologów Uniwersytetu Ślaskiego, który ocenił debatę jako..."świetna i rzeczowa" .

Fakt, że w Bielsku-Białej zorganizowano 15.11.2010roku demonstrację przeciw germanizacji Śląska i przeciw RAŚ nie mógł ujrzeć światła dziennego w papierowym wydaniu Dziennika Zachowniego, gdyż gazeta ta ogłosiła już w dniu 16.11.2010 roku wyniki wyborów ....przewidzianych dopiero na 21.11.2010 roku, drukując artykuł :

"Wybory samorządowe: internauci już zadecydowali !" , w którym ogłoszono autorytatywnie, że RAŚ uzyskał 6% głosów.

Najciekawszy jest jednak fakt, że w sondażu w ogóle nie pytano internautów o to , czy będą głosowali na przeciwników germanizacji i przeciwników RAŚ, startujących z listy nr 13 .

Po prostu albo redaktor naczelny DZ prewencyjnie boi się umieszczać informacji niezgodnych z interesami niemieckich mocodawców, albo zafunkcjonowała niemiecka, solidna cenzura, która zakazała drukowania artykułu o manifestacji w Bielsku-Białej przeciw RAŚ i przeciw germanizacji Śląska ?

Dla wiadomości mieszkańców Podbeskidzia dodam, że w manifetacji na Placu Chrobrego przeciw RAŚ i przeciw germanizacji nie wziął udziału żaden polityk z PO , ani z PiS, ani z SLD ani z PSL.

Rajmund Pollak

2010-11-16 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)
Komentarzy (1)

Podziękowanie dla odważnych.

  

Po tych wszystkich oszczerstwach i całej nagonce medialnej na uczestników Marszu Niepodległości w Warszawie w dniu 11 listopada 2010 roku, trzeba było wykazać sporo odwagi, aby przyjść w dniu 15.11. 2010 roku na Plac Chrobrego w Bielsku-Białej. Tym większy szacunek należy się dla tych, którzy nie stchórzyli i przyszli zaprotestować przeciwko germanizacji Śląska i przeciw RAŚ.

Pragnę tą droga podziękować wszystkim, którzy wykazali, że Polska jest najważniejsza. Dziekuję Pani plastyczce, która bezpłatnie wykonała banery z napisami, że nie chcemy drugiego Kosowa i jeden przeciwko RAŚ.

Dziekuję mieszkańcom Żywiecczyzny, Ziemi Cieszyńskiej, Pszczyny, oraz oczywiście Bielska-Białej, którzy przyszli z biało-czerwonymi flagami, a także przechodniom, którzy się zatrzymali i odśpiewali z nami na samym początku- "Rotę" , a na końcu wszystkie zwrotki hymnu narodowego.

Szkoda, że teraz tak rzadko śpiewa sie wszystkie zwrotki Roty i całość hymnu narodowego.

Szczególne podziękowanie należy sie kibicowi "Ruchu Chorzów", który wykazal się niemal bohaterstwem przywożąc nagłośnienie. To cenny znak, że nawet wśród kibiców Ruchu Chorzów znajdują się przeciwnicy RAŚ.

To jest jeszcze jeden przykład tego, że prawdziwi Ślazacy, to są Polacy.

Dziękuję wszystkim ludziom dobrej woli, a w tej liczbie Fiatowcowi , który miał odwagę przyłączyć się do przygotowań tej patriotycznej manifestacji.

Niech żyje Polska

Rajmund Pollak

Tagi: kibic Ruchu Chorzów | niepodległość | odwaga | pani plastyk | Plac Chrobrego | podziękowanie | Rota

2010-11-16 | Dodaj komentarz
Phs6wpCfC4
2014-06-03 21:21:13
a faktycznie, te z zaochdu Słońca też są fenomenalne.Nie zapominaj o ostatnich fotkach Roberta z Św. Anny widok Tatr Wysokich stamtąd jest rf3wnie unikalny, jak z Łysogf3r.

Zapraszam na manifestację przeciw germanizacji Ślaska i przeciw RAŚ,
która odbędzie się w dniu 15.11.2010 roku o godzinie 15.00 na Placu
Chrobrego w Bielsku-Białej.
Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół !
Flagi biało-czerwone mile widziane !

Niech żyje PolskaRajmund Pollak

Grafika - Solidarni2010.pl

2010-11-15 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Zapraszam na manifestację przeciw germanizacji Ślaska i przeciw RAŚ,
która odbędzie się w dniu 15.11.2010 roku o godzinie 15.00 na Placu
Chrobrego w Bielsku-Białej.
Proszę powiadomić znajomych i przyjaciół !
Flagi biało-czerwone mile widziane !

Niech żyje PolskaRajmund Pollak

2010-11-14 | Dodaj komentarz
nie-ślązak
2010-11-14 20:10:14
Znowu Pan spartoli sprawę, przyjdzie garstka ludzi i śląskie media będą mieć używanie. Takich rzeczy nie robi sie samemu i z dnia na dzień. Może z Pana porządny człowiek ale do polityki to się Pan nie nadaje kompletnie. W poprzedniej epoce o takich mówiło się "pożyteczny id...a". Obiektywnie rzecz biorąc przez takie wygłupy staje się Pan sprzymierzeńcem Gorzelika
Rajmund Pollak
2010-11-15 08:26:29
@ nie-Ślązak- Nie pomyślał Pan dlaczego ani PO, ani PSL, ani SLD, ani PiS nie mieli odwagi zorganizować dotąd jeszcze demonstracji przeciw RAŚ ? Panu też wygodnie jest siedzieć w ciepłym foteliku i tylko krytykować kogoś, kto ma odwagę przeciwstawić się RAŚ. Jeżeli zamiast stać z boku i tylko narzekać, przyjdzie Pan dziś o 15.00 na Plac Chrobrego z flagą biało-czerwoną, to będzie o jednego więcej ! To nie jest z dnia na dzień, bo mój artykuł o konieczności patriotycznej demonstracji przeciw RAŚ jest na portalu już od 11.11.2010r . Pozdrawiam

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 517822
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała